Automobilio sankaba yra tokia pati dylanti detalė kaip ir kitos kurias tam tikru intervalu reikia keisti, sankabos keitimas yra neišvengiamas ir nuo to nepabėgs nei vienas vairuotojas, lygai taip pat kaip kad yra keičiami variklio tepalai, ateis laikas pasikeisti ir sankabą bei jos komponentus.

 

Kokia yra sankabos paskirtis?

Sankabos paskirtis yra perduoti variklio sukimo jėgą į automobilio ratus. Sankaba yra tarpinis elementas tarp variklio ir pavarų dėžės. Spausdami sankabos pedalą automobilio salone, laikinai atitraukiame ir atjungiame variklį nuo ratų ir taip automobilis rieda laisva eiga. Kai pamažu atleidinėjame sankabos pedalą, sankaba palaipsniui perduoda variklio sukimąsi pavarų dėžei, o pastaroji sukimąsi perduoda į ratus ir automobilis važiuoja.

Sankabą dažniausiai sudaro trys dalys:

Sankabos diskas;
Diskatorius;
Išminamas guolis.

Patartina keisti visas tris dalis. Tai yra kartu dirbančios dalys ir dėvisi jos visos. Norint pakeisti sankabą, reikia nuimti pavarų dėžę.

DAŽNIAUSIAI PASITAIKANTYS NUSISKUNDIMAI SANKABA:

Sunku perjungti pavaras;
„Buksuoja“ sankaba, variklio apsukos didėja, tačiau automobilio greitis – ne;
Sankaba nesuveikia išmynus sankabos pedalą;
Girdisi pašaliniai garsai išmynus sankabą;
Sankabos pedalas nukritęs žemyn.

Pagrindiniai kokybiškų sankabų gamintojai yra LUK, VALEO, SACHS. Šių gamintojų sankabos montuojamos ir į naujus iš gamyklų išriedančius automobilius.