KĄ MES JUMS SIŪLOME?

Šiandien visiems sumaniems ir atsakingiems vairuotojams siūlome profesionalų padangų montavimą, ratlankių lyginimą, virinimą ir tikslų ratų balansavimą. Šioje srityje turime ilgametę patirtį. Naudodami modernią padangų montavimo, ratlankių lyginimo, virinimo ir ratų balansavimo įrangą kokybiškai išlyginame, suviriname ratlankius, pedantiškai sumontuojame padangas ir tiksliai išbalansuojame ratus.

Lyginame lietus, skardinius ir kaltinius ratlankius. Įvairius lietų ratlankių įtrūkimus viriname argono aplinkoje ir apdirbame. Taip pat galime sutvarkyti sunkios būklės ratlankį, panaudodami ratlankį donorą, parenkame ratlankiui trūkstamas dalis. Taisome, kitų ratlankių lygintojų padarytą broką. Užsakovui parodome įtrūkimo vietą, paaiškiname įtrūkimo atsiradimo priežastis, suderiname remonto eigą ir sąmatą. Tik Užsakovui sutikus, imamės sutartų remonto darbų. Ratlankio lyginimo eigoje tiksliai atstatome pradinę ratlankio formą, grąžiname ratlankio trūkstamas dalis, užtikriname tikslų ratų balansą. 

Primename, kad tinkamas ratlankių lyginimas, virinimas, padangų montavimas ir ratų balansavimas užtikrina važiavimo komfortą, keleivių saugumą kelyje, ratlankių nepažeidžiamumą, panaikina papildomas vibracijas ir diskomfortą. Tvarkingas ratlankis taupo Jūsų pinigus. Sutvarkius ratlankį, nereikės remontuoti pakabos ir atlikti kitų remonto darbų, atsiradusių dėl deformuotų ratlankių. Suremontuoti ratlankiai garantuos didesnį keleivių saugumą ir užtikrins vairavimo komfortą.

Autoservisas "Padangiukas" garsėja ratlankių lyginimo, virinimo kokybe, padangų pedantišku montavimu ir tiksliu ratų balansavimu.

Atliktiems darbams suteikiame garantiją! Pasiruoškite saugioms ir patogioms naujo sezono kelionėms!

RATŲ KEITIMO DARBŲ EIGA:

1. Nuimame Jūsų automobilio ratus. Esant reikalui, klientams, pasinaudojusiems padangų keitimo paslaugomis, NEMOKAMAI atsukame slaptus arba nužindytus varžtus, negadinant ratlankio, nenaudojant virinimo. 

2. Numontuojame senas padangas.

3. NEMOKAMAI nuvalome nešvarumus, rūdis nuo ratlankių, patikriname ratlankį. Esant reikalui ratlankį išlyginame, suviriname ratlankio įtrūkimus. 

4. NEMOKAMAI patikriname ventilius. Esant reikalui keičiame ventilius.

5. Užtepame montavimo pastą ir montuojame naujas padangas.

6. Keičiame svarelius.

7. Išbalansuojame ratus.

8. Uždedame ratus ant automobilio.

9. NEMOKAMAI supakuojame senas Jūsų automobilio padangas į NEMOKAMUS padangų maišus ir patalpinime į Jūsų automobilį. Esant reikalui, klientai, pasinaudoję padangų keitimo paslaugomis, pas mus gali palikti nereikalingas senas padangas NEMOKAMAI. Nemokamai paliekamų senų padangų kiekis turi atitikti pakeistų padangų kiekį.

10. 4 ratus pakeičiame per 30 min.

Padangų montavimas: Ratlankių lyginimas: Ratlankių virinimas: Ratų balansavimas:
nuo 10 iki 20 colių nuo 12 iki 22 colių Skardinių ratlankių virinimas nuo 8 iki 25 colių
  Skardinių ratlankių lyginimas Aliuminių ratlankių virinimas  
  Aliuminių ratlankių lyginimas    
  Kaultinių ratlankių lyginimas    

KADA LAIKAS KEISTI PADANGAS?

Kelių eismo taisyklėse nustatyta, jog nuo lapkričio 10 d. iki balandžio 1d. draudžiama eksploatuoti lengvuosius automobilius su vasarinėmis padangomis. Automobilius su dygliuotomis padangomis Lietuvoje eksploatuoti leidžiama nuo lapkričio 1 d. (vasaros metu nėra draudžiama važinėti su žieminėmis padangomis, tačiau toks sprendimas nebūtų labai praktiškas – taip tiesiog sugadinsite žiemines padangas). Norėdami išvengti didelių eilių autoservisuose nemažai vairuotojų padangas pasikeičia ir keliomis dienomis anksčiau.

KOKS TURI BŪTI MINIMALUS PADANGOS PROTEKTORIAUS RAŠTO GYLIS?

Eksploatuojamo automobilio padangos privalo būti be didesnių pažeidimų. Vienas svarbiausių reikalavimų – padangos protektoriaus rašto gylis: lengvojo automobilio padangos protektoriaus rašto gylis turi būti ne mažesnis kaip 3 mm (šaltuoju metu laiku šio reikalavimo laikytis privaloma, vasaros metu tai yra taip pat rekomenduojama).

KOKIOS PADANGOS IR KOKIE RATLANKIAI TINKA MANO AUTOMOBILIUI?

Padangų ir ratlankių parinkimas, pagal automobilio pavadinimą, modelį, pagaminimo metus ir variklio darbinį tūrį.

KOKIE YRA ĮDOMŪS FAKTAI APIE PADANGAS IR JŲ ISTORIJĄ?

Lietuvoje važinėja daugiau nei 1,5 milijono automobilių, tad natūralu, jog dauguma Lietuvos gyventojų nemažai žino apie savo keturrates transporto priemones. Ar tikrai? Pabandysime nustebinti ir pateiksime net 10 nežinomų arba mažai žinomų faktų apie padangas, jų technologijas, istoriją.

{tab title="1" access="1" align="justify"}

Vulkanizuotą gumą išrado amerikietis Charles‘as Goodyear‘as 1843 metais. Jis eksperimentavo su kaučiuku ir natūralia guma. Kai iš jos pašalino sierą ir dar gerokai pakaitino, guma tapo elastinga, tačiau nepraleido vandens ir šalčio. Taip gimė vulkanizacijos procesas. 1844 metais ši technologija buvo užpatentuota. Apie padangas tada dar nebuvo jokios kalbos. Jau kitais metais Stephena‘as Perry užpatentavo apvalų vulkanizuotos gumos gaminį – pirmąjį padangos prototipą. Įdomu tai, kad Goodyear‘o pavadinimą žino beveik visi automobilių savininkai, o apie Perry nieko nėra girdėję.

{tab title="2" access="2"}

Dar vienas įdomus faktas apie Goodyear. Padangas Goodyear gaminančią kompaniją įkūrė ne vulkanizacijos išradėjas Charlesas Goodyear‘as. Tai padarė kažkoks Frank‘as Seiberling‘as 1898 metais – po 38 metų po paties Goodyer‘o mirties. Jis tiesiog pasirinko savo kompanijai išradėjo pavardę, norėdamas jį pagerbti už vulkanizacijos išradimą ir nuopelnus mokslui. Beje, šiam žmogui priskiriamas kitas svarbus išradimas – padangos protektorius, kuris turėjo pagerinti padangos ir kelio dangos sukibimą. Šis išradimas paskelbtas 1908 metais.

{tab title="3" access="3"}

Kada atsirado pirmosios padangos? 1888 metais, kai John‘as Dunlop‘as užpatentavo pripučiamą dviračio padangą? Ne visai taip. Jaunas inžinierius Robert‘as William‘as Thomson‘as pirmąją pripučiamą padangą sukūrė dar 1845, tačiau jos gamyba buvo labai brangi, todėl panaudojimo galimybės – menkos. Prireikė net 33 metų, kol jau minėtas Dunlop‘as pagamintų pirmąsias padangas dviračiams. Kodėl dviračiams? Todėl, kad automobilių dar nebuvo... Beje, Dunlop pavadinimą vairuotojai irgi žino kuo puikiausiai. Tuo tarpu Thomsono pavardė labiau žinoma... rašytojams, nes jis yra ir rašalinio parkerio išradėjas.

{tab title="4" access="4"}

Dviračių padangų evoliucija labai pasitarnavo automobilių padangoms. 1895 metais André Michelin‘as kartu su broliu Edouardu sukūrė nuimamas padangas automobiliui. Šie vyrukai jau seniau buvo sukūrę tokias padangas dviračiams. Ar jų pavardė nieko nesako? Taip, tai garsiųjų Michelin padangų kūrėjai.

{tab title="5" access="5"}

Dar vienas faktas iš istorijos. Padangas su pripučiama kamera sukūrė amerikietis inžinierius Philip‘as Strauss‘as 1911 metais. Tai buvo jau beveik tokios pat padangos, kokias turime iki šiol. Nuo vulkanizacijos proceso iki normalių padangų gamybos praėjo daugiau nei 50 metų.

{tab title="6" access="6"}

Pirmaisiais 25 padangų gyvavimo metais, jos buvo gaminamos tik baltos. Taip nutiko dėl to, kad į gumą buvo dedamas cinko oksidas, kad jos būtų tvirtesnės, kuris ir padarydavo gumą šviesios spalvos. 1910 metais padangų gamyboje pradėta naudoti anglis, kuri buvo tiesiog atlieka iš benzino gamybos proceso. Ši anglis suteikė padangoms tvirtumo ir padarė jas juodomis. Juodos padangos gaminamos iki šiol.

{tab title="7" access="7"}

Michelin „Tweel“ technologija – padangų ateitis. Pats „Tweel“ pavadinimas yra sudarytas iš Tire ir Wheel žodžių sąskambio. Tai padangos ir ratlankio hibridas, nereikalaujantis padangos pripūsti. Beje, pats ratlankis buvo išrastas dar 1903 metais. Tai labai palengvino padangų keitimo procesą vairuotojams, ypač tuo metu, kai padangų patvarumas nebuvo toks didelis ir jas keisti reikėjo gana dažnai. Praėjo daugiau nei 100 metų, kol ratlankis buvo „permąstytas“ ir taip atsirado „Tweel“ technologija, kuriai vis dar ieškoma platesnio panaudojimo galimybių.

{tab title="8" access="8"}

Iki 1950-jų metų visi automobiliai važinėjo su dvigubomis padangomis – viduje oro pripūsta kamera ir išorine padanga su protektoriumi. Nieko naujo, nes tokiomis padangomis važinėjama iki šiol... dviračiais. 1947 metais B.F. Goodrich Company išrado padangas be vidinės kameros. Tokios padangos netrukus tapo rinkos standartu. Beje, ta pati kompanija „kalta“, kad visos padangos yra juodos, o ne baltos, nes tai jie sugalvojo 1910 metais į gumą dėti anglies atliekų, kad ši būtų tvirtesnė. Maža to, Goodrich kompanija 1937 metais išrado sintetinę gumą, tad nebereikėjo jos išgauti iš kaučiuko, kurio žaliava buvo vežama iš Pietų Amerikos tropinių džiunglių.

{tab title="9" access="9"}

Spėkite, kas pagamina daugiausiai padangų? Dunlop? Michelin? Goodyear? Bridgestone? Pirelli? Daugiausiai iš padangų uždirba Bridgestone kompanija, tačiau ji nėra daugiausiai padangų vienetų pagaminanti įmonė. Pasaulio Gineso rekordas už daugiausiai per metus pagamintų padangų atitenka 318 milijonų padangų pagaminusiai... LEGO! Taip, tai LEGO konstruktorių vaikams gamintoja, kurios rinkiniuose yra guminės padangos pačių sukonstruotiems automobiliams. Jos irgi turi protektorių, yra juodos spalvos ir galima keisti dedant ant kitokių modelių automobilių. Tiesa, žaislinių...

{tab title="10" access="10"}

Per metus atsikratoma per 250 milijonų padangų. Kur gi jos dingsta? Naudotų padangų panaudojimo būdų yra keletas: išmetamos pakelėse ir teršia gamtą, panaudojamos įvairių lauko darželių sprendimams – gėlynams, alpinariumams ir t.t., susmulkinamos ir panaudojamos kaip mulčas, išlydomos ir naudojamos taisant kelių asfalto duobes, apsukrių verslininkų perdaromos – restauruojamos ir dar kartą parduodamos sutaupyti mėgstantiems vairuotojams. Kuris iš šių būdų populiariausias Lietuvoje? Deja, atsakymo neturime.

{/tabs}

Apkrovos, greičio indeksų, oro slėgio lentelės

{tab title="Apkrovos indeksai (LI)" access="1" align="justify"}     

Apkrovos indeksas — tai pramonės standartas, nustatantis didžiausią svorį, kurį gali išlaikyti transporto priemonės padanga.

 

Indek-
sas

kg

Indek-
sas

kg

Indek-
sas

kg

Indek-
sas

kg

Indek-
sas

kg

Indek-
sas

kg

Indek-
sas

kg

0

45

40

140

80

450

120

1400

160

4500

200

14000

240

45000

1

46

41

145

81

462

121

1450

161

4625

201

14500

241

46250

2

48

42

150

82

475

122

1500

162

4750

202

15000

242

47500

3

49

43

155

83

487

123

1550

163

4875

203

15500

243

48750

4

50

44

160

84

500

124

1600

164

5000

204

16000

244

50000

5

52

45

165

85

515

125

1650

165

5150

205

16500

245

51500

6

53

46

170

86

530

126

1700

166

5300

206

17000

246

53000

7

55

47

175

87

545

127

1750

167

5450

207

17500

247

54500

8

56

48

180

88

560

128

1800

168

5600

208

18000

248

56000

9

58

49

185

89

580

129

1850

169

5800

209

18500

249

58000

10

60

50

190

90

600

130

1900

170

6000

210

19000

250

60000

11

62

51

195

91

615

131

1950

171

6150

211

19500

251

61500

12

63

52

200

92

630

132

2000

172

6300

212

20000

252

63000

13

65

53

206

93

650

133

2060

173

6500

213

20600

253

65000

14

67

54

212

94

670

134

2120

174

6700

214

21200

254

67000

15

69

55

218

95

690

135

2180

175

6900

215

21800

255

69000

16

71

56

224

96

710

136

2240

176

7100

216

22400

256

71000

17

73

57

230

97

730

137

2300

177

7300

217

23000

257

73000

18

75

58

236

98

750

138

2360

178

7500

218

23600

258

75000

19

78

59

243

99

775

139

2430

179

7750

219

24300

259

77500

20

80

60

250

100

800

140

2500

180

8000

220

25000

260

80000

21

83

61

257

101

825

141

2575

181

8250

221

25750

261

82500

22

85

62

265

102

850

142

2650

182

8500

222

26500

262

85000

23

88

63

272

103

875

143

2725

183

8750

223

27250

263

87500

24

90

64

280

104

900

144

2800

184

9000

224

28000

264

90000

25

93

65

290

105

925

145

2900

185

9250

225

29000

265

92500

26

95

66

300

106

950

146

3000

186

9500

226

30000

266

95000

27

98

67

307

107

975

147

3075

187

9750

227

30750

267

97500

28

100

68

315

108

1000

148

3150

188

10000

228

31500

268

100000

29

103

69

325

109

1030

149

3250

189

10300

229

32500

269

103000

30

106

70

335

110

1060

150

3350

190

10600

230

33500

270

106000

31

109

71

345

111

1090

151

3450

191

10900

231

34500

271

109000

32

112

72

355

112

1120

152

3550

192

11200

232

35500

272

112000

33

115

73

365

113

1150

153

3650

193

11500

233

36500

273

115000

34

118

74

375

114

1180

154

3750

194

11800

234

37500

274

118000

35

121

75

387

115

1215

155

3875

195

12150

235

38750

275

121000

36

125

76

400

116

1250

156

4000

196

12500

236

40000

276

125000

37

128

77

412

117

1285

157

4125

197

12850

237

41250

277

128500

38

132

78

425

118

1320

158

4250

198

13200

238

42500

278

132000

39

136

79

437

119

1360

159

4375

199

13600

239

43750

279

136000

 

{tab title="Oro slėgio lentelė" access="2"}

  

kpa

bar

Lbsin2*, (p.s.i)

kg/ cm2*

100

1

15

1

150

1,5

22

1,5

200

2

29

2

250

2,5

36

2,6

300

3

44

3,1

350

3,5

51

3,6

400

4

58

4,1

450

4,5

65

4,6

500

5

73

5,1

550

5,5

80

5,6

600

6

87

6,1

650

6,5

94

6,6

700

7

102

7,1

750

7,5

109

7,7

800

8

116

8,2

850

8,5

123

8,7

900

9

131

9,2

950

9,5

138

9,7

1000

10

145

10,2

1050

10,5

152

10,7

{tab title="Greičio indeksai (SI)" access="3"}

  

SI

Greitis automobilių padangoms

K

110 km/h

L

120 km/h

M

130 km/h

N

140 km/h

P

150 km/h

Q

160 km/h

R

170 km/h

S

180 km/h

T

190 km/h

H

210 km/h

V

240 km/h

W

iki 270 km/h

Z

virš 240 km/h

Y

iki 300 km/h

{tab title="Padangos žymėjimai" access="4"}

 Štai žymėjimo pavyzdys, kuris būna ant padangos.

 

1. Gaminio pavadinimas;

2. Sukimosi kryptis;

3. Modelio pavadinimas - Žieminės padangos;

4. Bekamerinė padanga (tam tikrais atvejais);

5. Padanga su kamera (tam tikrais atvejais);

6. Savybės;

7. Kordo medžiaga;

8. Gamintojas;

9. Dydžio aprašymas;

10. Konstrukcijos tipas;

11. Apkrovos indeksas;

12. Greičio indeksas;

13. Radialinė padanga;

14. ECE sertifikato numeris;

15. Serijos numeris;

16. Maksimali masė (USA);

17. Maksimalus oro slėgis (USA);

18. DOT- taškinis žymėjimas;

19. Eilės numeris (gaminimo data savaitė/metai).

{/tabs}